Kilpkonstruktsioonina lahendatud korpus on ühendatud läbiva „kalasabatapp“ seotisega. Kastil on hingedega kinnitatud kergelt kumerduva vormiga lukustatav kaan. Korpus on viimistletud tumeda sinakas-roheka veepõhisest pigmendist valmistatud värviga.

Kasti vasakpoolsesse ülaserva on paigutub väike sahtlina toimiv mahuti, mis ilmset oli algselt ka rihmaga piiritletud. Kasti on ilmselt algselt kasutatud kas reisikohvri või pakendina, millele viitab paberetikett.

Kasti otsaküljel paberetikett tekstiga Северо-Западная железная дор. Багаж. (Loode raudtee. Pagas).

Tartu Rahvamuuseumis inventariraamatust saadud kasti kirjeldus:

kuusepuust, veidi kumera kaanega, mis kinnitub kastile kahe raudhingega. Kast sulgub raudlukuga, millest luku vastus puudub. Kast on kaetud tugevalt kulunud musta värviga, kasti põhjaosa lahti tulnud. Kasti mõõtmed 45x63x42. Raudosad tugevasti roostes.

Kast on saadud L.Baumanni kaudu H.Heidemanni õelt Leena Aaderilt, kes jutustas: “ Kast oli koolikastiks teha lastud. Kastil oli sees väike sahtel, mis lagunenud ja puudub. H.Heidemann käis nimetatud kastiga koolis Karjatnurmes kui ka hiljem Helme kihelkonnakoolis. Kast oli kaasas ka Kadrinas tööl olles.

Teose andmed
Seotud isikud ja asutused
Failid