Alates neljapäevast, 16. jaanuarist on rahvusraamatukogus avatud Jaan Krossi 100. sünniaastapäevale pühendatud näitus „Maailma avastamine. Jaan Kross 100“.

Näituse peatelje moodustab põhjalik väljapanek Krossi teostest, mis on aegade jooksul ilmunud nii eesti kui ka võõrkeeltes, kokku üle 300 raamatu. Lisaks eksponeeritakse valikut Krossi luulekogude ja romaanide illustratsioonidest Eesti Rahvusraamatukogu graafikakogust ning erakogudest. Fuajeegaleriis saab tutvuda fotodega Krossi perekonna ja rahvusraamatukogu arhiivist.

Eraldi „näituse näituses“ moodustab Eesti Nahakunstnike Liidu korraldatud köiteprojekt, mille aluseks on spetsiaalselt Jaan Krossi sünniaastapäevaks koostatud ja kunstnikele köitmiseks välja antud Jaan Krossi ja Ellen Niidu luulevalimik „Oi sina mu pesa“ (koostaja Maarja Undusk). Eksponeeritud on 40 köiteinterpretatsiooni Eesti köitekunstnikelt.

 Pallast esindavad 40ne eriilmelise köite hulgas oma lahendustega Dorel Sabre, Maila Käos, Rutt ja Rein Maantoa, Tiina Andron, Tiina Kraav ja Rene Haljasmäe. Näitus jääb rahvusraamatukogu peanäitusesaalis ja fuajees avatuks 22. veebruarini.

Pressiteade: https://www.nlib.ee/et/sündmused/näitus-jaan-kross-100

Meediakajastus: https://kultuur.err.ee/1024975/galerii-rahvusraamatukogu-pani-kogu-jaan-krossi-loomeparandi-naitusele

Array
Sündmuse andmed
Toimumisaeg
16.01.2020—22.02.2020
Seotud isikud ja asutused