Tartu Kõrgema Kunstikooli konverents “Pallas 99” tõstab fookusesse Eesti kunstihariduse

Tartu Kõrgema Kunstikooli algatusel toimub reedel 9. veebruaril Tartus kunstihariduse konverents „Pallas 99“. Konverentsi ettekannetes vaadeldakse Pallase ja Eesti kunstihariduse eri tahke erinevate kunstiorganisatsioonide ja valdkondade platvormil 99 aastat pärast Pallase kunstikooli asutamist.

Konverentsi eesmärgiks on väärtustada kaasaegset Eesti kunstiharidust ajalooliselt olulise tähtpäeva eel. 1918. aastal loodi Tartus kunstiühing Pallas ja 1919. aasta sügisel asutati ühingu poolt Pallase nime kandev kunstikool. Käesoleval aastal sai kunstiühingu loomisest 100 aastat ja kooli loomisest saab 99. 1924. aastal sai Pallase koolist esimene kaasaegset kunstiharidust pakkuv kõrgem kunstiõppeasutus Eestis.

Teemakohaste ettekannetega esinevad Tartu Kõrgema Kunstikooli rektor Vallo Nuust, Kunstiühingu Pallas esimees Enn Lillemets, Tartu Kunstimuuseumi direktor Signe Kivi ja mitmed teised Pallasega otseselt või kaudselt seotud institutsioonide esindajad. Konverentsi teine pool keskendub kaasaegsele kunstiharidusele, sellega seotud võimalustele ja ootustele. Ürituse võtavad kokku Tartu Kõrgema Kunstikooli tudengid ja vilistlased.

Konverentsile on oodatud kõik, kes soovivad heita pilku sellele, mis toimub Eesti kunstihariduses, millised võimalused on kunstikooli lõpetaja ees täna ning millist tähendust selle kõige juures omab nähtus nimega Pallas.

Kunstihariduse konverents “Pallas 99” toimub 9. veebruaril Kvartali V Konverentsikeskuses, algusega kell 11.00. Üritus on kõigile huvilistele tasuta! Registreeruda saab 6. veebruarini (k.a).

Kunstihariduse konverents “Pallas 99” kuulub ka EV100 ürituste sarja.